כתרי חרסינה

כתרי חרסינה לשיניים

כתר לשיניים משמש לשתי מטרות מרכזיות, כאשר המטרה הראשונה והחשובה יותר היא שימור השן, במקרים בהם התבצע טיפול שורש מורכב שבו הקירות של השן נחלשו באופן מהותי, במקרים בהם קיימת נסיגת חניכיים ובמקרים נוספים שהם יש צורך לספק הגנה לשנן משתמשים בכתרי חרסינה לשיניים על מנת לספק לשן את ההגנה הנדרשת ועל מנת להציל אל השן.
סיבה נוספת לשימוש בכתרי חרסינה לשיניים, חשובה לא פחות מהסיבה הראשונה זוהי סיבה אסתטית, במקרים בהם השן איבדה מצורתה או מסיבות אסתטיות אחרות מבצעים כתרי חרסינה לשיניים המהווים למעשה כיסוי לשן הפגועה ומעניקים לה מראה בריא וחדש לחלוטין.

מהן הסיבות לביצוע כתרי חרסינה?

כאשר יש צורך לשחזר כותרת השן יש לבצע כתרי חרסינה, סיבות עיקריות לביצוע הכתר - טיפול שורש, שבר כותרתי או בעיה אסתטית.
חרסינה לשיניים זה ממש לא משחק ילדים, יש לבצע כתרי חרסינה אך ורק במרפאות שיניים מוסמכות, כתרי חרסינה שאינם מותאמים כנדרש יהיו מקור לבעיות חניכיים ושיניים בעתיד.

תהליך התקנה של כתרי חרסינה לשיניים

לאחר שרופא השיניים ביצע את הטיפול והבדיקות הנחוצות יתבצע תהליך הכנה שבסיומו יותקנו כתרי חרסינה לשיניים, במהלך תהליך ההכנה, רופא השיניים ישחיז את השן, על מנת שניתן יהיה להלביש עליה את כתר החרסינה, לאחר ההשחזה, יקח רופא השיניים את הנתונים להם הוא זקוק ובמעבדה יכינו כתר חרסינה לשיניים, כאשר עד שכתר החרסינה יהיה מוכן יהיה המטופל עם כתר זמני.
חשוב להבהיר כי אין להשאר עם הכתר הזמני זמן רב מדיי וזאת משום שהוא אינו מותאם לשימוש ארוך טווח, כתר זמני הינו מקור להצטברות פלאק ועלול לגרום לנזקים עתידיים, ולכן חשוב מאוד להקפיד להחליף את הכתר הזמני בכתר חרסינה לשיניים.

סוגי כתרים לשיניים

למעשה ישנם כמה סוגים של כתרים לשיניים, כאשר לכל אחד היתרונות והחסרונות שלו, כתרי חרסינה לשיניים הינם הנפוצים יותר בשימושם, וזאת משום שהם בעלי היתרונות הרבים ביותר, לרבות הצבע והצורה המאפשרת להגיע לרמת דיוק גבוהה למדיי במראה השן, גם בכתרי חרסינה לשיניים ישנם כמה סוגים, כאשר ניתן למצוא כתרי חרסינה לשיניים.
בין כתרי חרסינה לשיניים ניתן למצוא כתרי חרסינה מאוחה למתכת, כלומר כיפת מתכת שעליה מתלבש ציפוי חרסינה, חסרון בכתר מסוג כזה הוא בכך שעם הזמן המתכת שנמצאת מתחת לחרסינה עלולה להחשף, בנוסף ישנם כתרי חרסינה גלוונו, וכך גם ניתן למצוא כתר חרסינה מלא, אשר עשוי כולו מחרסינה.
לפני שבחורים את סוג הכתר חשוב להיוועץ עם רופא השיניים שיוכל להסביר באופן מלא על כל סוג ולסייע לכם לבחור את הכתר המתאים ביותר לשיניים שלכם.

ישנם סוגים שונים של כתרי חרסינה:

  • זירקוניה
  • פרו-סרה
  • כתרי חרסינה על בסיס מתכת אצילה/ חצי אצילה/ לא אצילה

כתרי חרסינה, חרסינה לשינייםשלבים בביצוע הכתר:

השחזת שן והכנה לכתר
מטבע (לקיחת מידה ושליחתה למעבדת שיניים)
מדידת בסיס הכתר
הדבקת הכתר

לרוב מבצעים את הכתר בשן לאחר טיפול שורש ומבנה.


תנאי תשלום נוחים וגמישים, כולל פריסה עד 72 תשלומים ללא פגיעה במסגרת אשראי (לא בבנק ולא בכרטיס אשראי!)

תל אביב ,רח' תשייח 2, מגדלי שקל
03-7444407