הרמת סינוס דרך האף

סינוס – הוא חלל בתוך לסת עליונה הנמצא מעל שורשי השיניים האחוריות. אובדן השיניים גורם לספיגת עצם הלסת. כאשר יש צורך בשחזור השיניים החסרות ע"י שתלים דנטאליים במצב של חוסר בגובה עצם הלסת ישנו צורך בהרמת רצפת הסינוס.

רופאי השיניים מציעים שני סוגים של הרמת סינוס: הרמת סינוס פתוחה והרמת סינוס סגורה.

אלו פרוצדורות כירורגיות מורכבות ומהותן היא כניסה אל תוך חלל הסינוס דרך הלסת, מילוי החלק התחתון של סינוס בתחליף עצם, וע"י כך הגבהת רצפת הסינוס בכמה מילימטרים החסרים ע"מ להחדיר שתל מספיק ארוך באזור המטופל. בדרך כלל לאחר הרמת סינוס צריך להמתין כ 6-9 חודשים עד לביצוע ההשתלה. בפרק זמן זה לא ניתן להשתמש בתותבת נשלפת. בנוסף, לטיפול זה, כמו לכל טיפול כירורגי מורכב ישנם התוויות נגד, סיבוכים ותופעות לוואי כגון זיהומים, דימום, כאבים, נפיחויות וכו'. עד כה, הרבה מטופלים ויתרו על ביצוע שיניים קבועות נתמכות שתלים בגלל צורך בהרמת סינוס והסיכונים הכרוכים בכך.

במרפאת השיניים של ד"ר מוסייב מוצע סוג שונה של הרמת סינוס – הרמת סינוס דרך האף.

הסינוס המקסילארי הוא תחום ההתמחות של אף אוזן גרון.

הרמת סינוס דרך האף במרפאת ד"ר אלכסנדר מוסייב נעשית ע"י רופא מומחה לאף אוזן גרון, ד"ר אייל רוזנצוויג.

ד"ר אייל רוזנצוויג סיים את לימודי הרפואה ב-1989. ב-1995 עבר בהצלחה את מבחני ההתמחות וקיבל תעודת מומחה במחלות אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר. מאז ד"ר רוזנצוויג עובד בבית החולים ע"ש שיבא בתל השומר כרופא בכיר במחלקת אף אוזן גרון.

בשנת 2002 פיתח ד"ר רוזנצוויג שיטה להרמת סינוס דרך האף. ייחודיות השיטה היא בשמרנות, דיוק, ונוחות למטופל ולרופא. הרמת סינוס בשיטה זו מבוצעת דרך האף, בגישה אנדוסקופית. זאת אומרת שאין צורך לבצע חתכים בחלל הפה ולחשוף אזור שמור ורגיש כמו סינוס לזיהומי הסביבה. בזמן הטיפול נכנס הרופא עם סיב אופטי, אל חלל הסינוס ליד הכניסה הטבעית שקיימת בתוך מערות האף.

המכשור האנדוסקופי מאפשר לבצע את הניתוח ללא דימום, בצורה מבוקרת, סטרילית, לא פולשנית, ועם ראות של אזור הניתוח (הסיב האופטי מעביר למסך המחשב בוידיאו את הניתוח).

בעזרת מכשיר האנדוסקופ ממלא הרופא את הסינוס בחלקו התחתון הגובל בעצם הלסת העליונה בתחליף עצם ובכך מרים את רצפת הסינוס לגובה הנדרש לעיגון השתל הדנטאלי. הניתוח הוא לא פולשני, ללא דימומים ונפיחויות המלוות לעיתים את הרמת הסינוס הקונבנציונאלית.

בזכות השיטה והמכשור אחוזי ההצלחה של הרמת סינוס דרך האף שואפים ל100, וסיכונים בהם כרוך הטיפול יורדים.


טבלת השוואה בין הרמת סינוס דרך הפה להרמת סינוס דרך האף

פרמטרים להשוואה הרמת סינוס דרך הפה הרמת סינוס דרך האף
משך הניתוח כ 4 שעות כ 2 שעות
תקופת החלמה כשבועיים יום אחד
תקופת המתנה להשתלה 6-9 חודשים 3 חודשים
שימוש בתותבת מוגבל ללא הגבלה
דימום כ 24 שעות אין דימום
נפיחות כשבוע אין נפיחות
גישה ידנית (דרך החתך) אנדוסקופית (עם סיב אופטי)
זיהומים ישנה אפשרות אין זיהומים בזכות השיטה
שדי ראייה אין שדי ראייה בתוך הסינוס, הרופא עובד "על עיוור" הרופא רואה דרך מצלמת הוידיאו את אזור הניתוח.


תנאי תשלום נוחים וגמישים, כולל פריסה עד 72 תשלומים ללא פגיעה במסגרת אשראי (לא בבנק ולא בכרטיס אשראי!)

תל אביב ,רח' תשייח 2, מגדלי שקל
03-7444407