שאלות נפוצות

לא כואב לבצע שתלים בלסת שלמה - בבת אחת?

זה מורגש הרבה פחות מההשתלה הרגילה. והסיבה היא - היעדר פציעה. מה שחש בכאב בגוף שלנו - הוא העצבים. רוב העצבים נמצאים ברקמות רכות, כלומר בחניכיים. כיוון שבהשתלה ממוחשבת אין צורך לחתוך את החניכיים כדי למצוא מקום לשתל )כי המקום ידוע מראש(, אין צורך לפתוח את הלסת ולרוב אין צורך בהרמת סינוס, אנו לא פוצעים מקומות רגישים, לא חותכים ולא תופרים את החניכיים. אלא, עושים פתח בקוטר של שתל דרך השבלונה ודרך הפתח הזה מבריגים את השתל למקומו. אין כאב, כי אין פציעה. לעיתים, מורגש לחץ באזור ההשתלה בשעה הראשונה לאחר הטיפול, אך לא מעבר לזה.

איך אפשר לעשות את כל הטיפול ביום אחד?

במידה ויש צורך לעשות השתלה בלסת שלמה, את כל השתלים מחדירים בבת אחת דרך השבלונה. מכיוון שהטיפול אינו פולשני ואינו טראומטי, הוא נעשה בהרדמה מקומית פשוטה, בד”כ תוך פחות משעה. לאחר שכל השתלים במקומם מרכיבים עליהם גשר זמני מוברג, מקובע ולא נשלף. בתום יום טיפול אחד ייצא המטופל עם שיניים חדשות על גבי השתלים ויוכל להתחיל לאכול איתן דברים רכים בשלב הראשון. במידה ויש צורך לבצע טיפול בשתי הלסתות – כל לסת תטופל בנפרד. ישנה אפשרות לבצע השתלות והרכבת שיניים בשתי הלסתות ביום אחד תחת הרדמה כללית.

מה עושים כש”אין עצם”?

היתרון הבולט של השיטה הוא שניתן לתכנן ולבצע את השתלים בזווית. שתלים זוויתיים הם בדרך כלל ארוכים יותר, ובאמצעותם ניתן לנצל את המעט עצם שיש לכל אדם, מבלי לעשות פרוצדורות כירורגיות מורכבות לעיבוי, הגבהת עצם או הרמת סינוס. כמו כן, במקרים מיוחדים, שיטת ההשתלה הממוחשבת נותנת אפשרות לביצוע השתלות בעצמות פנימיות וצדדיות של הלסת, אליהן לא ניתן היה להגיע ללא השבלונה. קיימת אפשרות נוספת לביצוע שתלים באזורים של חוסר עצם, או עצם דקה - שתלי דיסק. השיטה נותנת פתרון כמעט לכל בעיית העצם. ובכל זאת ישנם מקרים של חוסר עצם קיצוני בלסת עליונה, כאשר לא ניתן להימנע מהרמת סינוס. במקרים אלו מומלץ לעבור את הפרוצדורה הזו בדרך שמרנית יותר ונכונה יותר – ע"י מומחה לאף אוזן גרון, בגישה אנדוסקופית, דרך האף, וללא חיתוך החניכיים.תנאי תשלום נוחים וגמישים, כולל פריסה עד 72 תשלומים ללא פגיעה במסגרת אשראי (לא בבנק ולא בכרטיס אשראי!)

תל אביב ,רח' תשייח 2, מגדלי שקל
03-7444407